Župa Svetog Vlaha Janjina

Photogalerija: Kako je svetkovina sv. Vlaha proslavljena u Župi Sv. Vlaha u Janjini

04.02.2015. 16:27

Zaštitnik župe Janjina i zaštitnik dubrovačke biskupije sv. Vlaha, biskupa i mučenika, proslavljen je pjevanom koncelebriranom misom. U zajedništvu sa župnikom don Marijom Karatovićem, zatim sa svečenicima iz pelješkog dekanata svečanu misu je predvodio don Damir Ivanović ekonom bogoslovije vrhobosanske nadbiskupije. Na misi je sudjelovalo oko 130 vjernika i lijepo je pjevao mješoviti župni zbor Sv. Vlaha. U svojoj propovijedi don. Damir Ivanović je kroz primjer sv. Vlaha, naglasio kako smo svi pozvani da govorimo istinu te da imamo jasan stav u životu i da smo svi pozvani na svetost života.

 

Na kraju mise najprije je župnik don Mario Karatović zajedno sa svim prisutnim svečenicima pozdravio sve prisutne vjernike zaželjevši im blagoslovljen blagdan zaštitnika Župe kaoi sretan imendan onima koji imendan slave. Potom je uslijedila je procesija s kipom sv. Vlaha oko «Grudice» .

Iako je prognoza vremena ukazivala na oborine i jako hladno vrijeme, ipak nebeski zaštitnik sv. Vlaho učinio svojim zagovorom da je bio lijep sunčan dan i procesija je se odvijala u još radosnijem blagdanskom ozračju uz prigodne pjesme i molitve.

 Poslije procesije u crkvi sv. Vlaha bio je blagoslov grla vjernika tradicionalno nazvan obred grličanja u kojem je usdjelovalo mnoštvo vjernika. Blagoslovna molitva kod grličanja je: "Po zagovoru svetoga Blaža, biskupa i mučenika, oslobodio te Bog bolesti grla i svakoga drugog zla. U ime Oca i Sina i Duha Svetoga". Amen!

Fotografije

Proslava Sv. Vlaha Janjina 2015.godineSv. Vlaho kip JanjinaKip Sv Vlaha crkva molitvaKip Sv. Vlaha moiltva svečenika i vjernika blagoslivljanjeProcesija Sv. Vlaho kip svečeniciProslava sv. Vlaha Župa JanjinaSv Vlaho blagoslov grla 6Sv. Vlaho  Sv. Misa svečenici iz  Pelješkog dekanataSv. Vlaho barijaci procesijaSv. Vlaho blagoslov grla 5Sv. Vlaho blagoslov grla svečenici 2Sv. Vlaho blagoslov grla župni zborSv. Vlaho don Markosv. Vlaho gličanjeSv. Vlaho grličanje 8Sv. Vlaho misa cvijeće oltarSv. Vlaho misa oltarSv. Vlaho Misa vjernici molitvaSv. Vlaho PričestSv. Vlaho proceisja kroz mjestoSv. Vlaho procesija 4Sv. Vlaho procesija 5Sv. Vlaho procesija janjina Župa Sv. VlahaSv. Vlaho procesija kroz ulice Župe Sv. VlahoSv. Vlaho procesija oko JanjineSv. Vlaho procesija svečenici i vjerniciSv. Vlaho procesija svečenici ulicama JanjineSv. Vlaho procesija vjernici molitvaSv. Vlaho Vjernici i svečenici procesija oko JanjineSveti Vlaho proslava sv. misaVjernicizavršetak procesije Sv. VlahoZavršetak procesije ulazak u crkvuŽupni zbor sv. Vlaho procesija 2grličanje

Arhiva vijesti

Župa Svetog Vlaha Janjina