Proslava svetog Martina u Žuljani

11.11.2017. 21:42

11. 11.o.g. u 11 sati okupila se župna zajednica župe sv. Matina u Žuljani na slavlju svoga zaštinika skupa sa svećenicma pelješkog dekanata. Misno slavlje predvodio je vlč. don Pero Pranjić, župnik iz Ponikava. Svojim sugestivnim govorom u propovijedi zainteresirao je za sv. Martina najmlađe pa sve do starih, a bilo je na misi oko 150 vjernika. Crkveni zbor je uzveličao slavlje, a nakon mise bio je blagoslov i procesija sa Presvetim u pratnji župnog barjaka koji se svečano danas nosi. Nakon mise svećenici su bili dobro ugošćeni u obitelji Dragana Lopina, gdje je bila prilika da razgovaraju o predstojećim izborima za pastoralana vijeća u župama. Blagdansko popodne rezervirano je za kušanje mladog vina u pitomoj Žuljani koja se pomalo odmara od ljetošnje turističke gužve.

sv Martin 2017. Žuljana 3sv martin 7. 2017.gSv Martin Žuljana 4Sv. Martin 2017 ŽuljanaSv. martin 6.  2017.g