Župa Svetog Vlaha Janjina

Proslava svetog Martina u Žuljani

11.11.2017. 21:42

 

11. 11.o.g. u 11 sati okupila se župna zajednica župe sv. Matina u Žuljani na slavlju svoga zaštinika skupa sa svećenicma pelješkog dekanata. Misno slavlje predvodio je vlč. don Pero Pranjić, župnik iz Ponikava. Svojim sugestivnim govorom u propovijedi zainteresirao je za sv. Martina najmlađe pa sve do starih, a bilo je na misi oko 150 vjernika. Crkveni zbor je uzveličao slavlje, a nakon mise bio je blagoslov i procesija sa Presvetim u pratnji župnog barjaka koji se svečano danas nosi. Nakon mise svećenici su bili dobro ugošćeni u obitelji Dragana Lopina, gdje je bila prilika da razgovaraju o predstojećim izborima za pastoralana vijeća u župama. Blagdansko popodne rezervirano je za kušanje mladog vina u pitomoj Žuljani koja se pomalo odmara od ljetošnje turističke gužve.

Fotografije

sv Martin 2017. Žuljana 3sv martin 7. 2017.gSv Martin Žuljana 4Sv. Martin 2017 ŽuljanaSv. martin 6.  2017.g

Arhiva vijesti

Župa Svetog Vlaha Janjina