Župa Svetog Vlaha Janjina

USKRSNA ČESTITKA ŽUPNIKA

12.04.2017. 19:11

USKRS U MOM KRAJU

„Kad se otope teški zimski snjegovi, kad proljetno sunce probudi zaspalu i promrzlu zemlju, kad se pitomi brežuljci obuku u šarene haljine načinjene rukom nebeskoga Umjetnika, kad ptice zapjevaju svoje stare pjesme, kad prođu tjedni korizmenoga posta i odricanja, u mom se kraju pojavljivao Uskrs s porukom koja nosi život.

Poslije Velikoga tjedna u kojem su toliko nabijeni blagdani jedan uz drugi da izgledaju poput veličanstvene duge različitih boja, u neopisivu sjaju zasvijetli ozbiljna radost Uskrsa i razaspe se na sve strane. Uđe u male i velike kuće, uđe u sela i zaseoke, razlije se po pitomim brežuljcima moga kraja. Na sve strane odjeknu crkvena zvona koja svojim zvukovima daju ozračje nesvakidašnjosti, svečanosti i velike radosti.

Svojim ravnomjernim ritmom pozivaju ljude da se prisjete kako život ima svoju posebnu zakonitost kako se u njemu miješa tuga i bol s radošću i pouzdanjem, razočaranje s nadom, smrt sa životom. I tada na taj svečani dan: i žene i muškarci, i djevojke i mladići, i djeca i starci — svi oni obučeni u novu odjeću, umiveni u proljetnom cvijeću, kreću prema crkvi da čuju onu staru i opet uvijek novu vijest o uskrsnuću…“ Prof. dr. fra Božo Lujić, OFM

U tom duhu želim svim kršćanima na području župa: Janjina i Žuljana, SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS. Don Mato Puljić, svećenik

Arhiva vijesti

Župa Svetog Vlaha Janjina